Pomiar mocy, a kolarstwo i triathlon…

Pomiar mocy podczas treningów i wyścigów kolarskich oznacza monitorowanie Twojego wysiłku przy pomocy prawdziwych twardych danych – nie przybliżeń.

Moc jest obiektywnym i godnym zaufania wskaźnikiem wydajności i w przeciwieństwie do tętna, nie jest obarczona wpływem czynników zewnętrznych jak wysoka temperatura, stres, spożycie kofeiny, stosowana dieta itp.

Faktem jest liniowa zależność między generowaną mocą przyłożoną do pedałów, a prędkością osiąganą przez kolarza.

wyższa moc = wyższe osiągi

 

Znany i badany w profesjonalnym kolarstwie przez dekady, trening oparty o pomiar mocy stał się obecnie osiągalny również dla amatorów kolarstwa dzięki nowej generacji precyzyjnych mierników mocy.

 

Czym jest moc?

Moc jest wielkością fizyczną określającą wartość pracy wykonanej przez siłę w jednostce czasu.

Moc = Praca / Czas

Jednostką mocy, czasu i pracy są odpowiednio: wat (W), sekunda (s) i Dżul (J)

1 W = 1 J / 1 s

W kolarstwie…

W świecie roweru musisz generować siłę mechaniczną na korbę roweru – moc jest po prostu efektem siły, z jaką naciskasz na pedał (moment obrotowy) oraz szybkości pedałowania (kadencja).

Moc = moment obrotowy * kadencja

Zatem, by jechać szybciej na rowerze musisz generować większą moc; by generować większą moc musisz przyłożyć większą siłę na pedał lub zwiększyć tempo pedałowania (lub oczywiście obydwa równocześnie)

Rzeczywisty obustronny pomiar mocy

Miernik mocy Favero Electronics dokonuje pomiaru mocy setki razy na sekundę i stale przesyła zebrane dane do Twojego komputerka rowerowego lub smartphona poprzez bluetooth lub sygnał ANT+.

Możesz widzieć generowaną moc w każdym momencie na Twoim urządzeniu , w sposób jaki preferujesz.

Dodatkowo, miernik mocy Assioma posiada sensory zlokalizowane na pedałach – dokładnie w punkcie przyłożenia siły przez kolarza.
Zapewnia to najbardziej precyzyjny pomiar mocy, jak również balansu mocy lewej i prawej nogi, efektywności i płynności cyklu pedałowania dla każdej z nóg z osobna.

(sprawdź więcej)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *